Armádní oblečení a potřeby

Měsíční archív: Říjen 2012

Pokud bydlíte v Olomouci a chcete se za každou cenu vybavit nějakým vojenským materiálem, pak je pro vás nejlepší řešení podívat se na internet. Kamennou prodejnu najdete taky, ovšem i když se podíváte na internetové stránky Army shop Olomouc, moc informací se nedozvíte. K dispozici je maximálně seznam produktů, které jsou k dispozici, adresa a to je asi tak vše, na co byste mohli během prohlížení stránek narazit.

Každý army shop na internetu nabízí širokou nabídku army sortimentu, na který si jen vzpomenete. Pokud si myslíte, že takto široká nabídka osloví jen milovníky vojenského stylu, pak jste na velkém omylu. Na své si zde přijdou i milovníci turistiky, outdooru, rybaření, nebo dokonce někteří sportovci, kteří rádi vyrazí jen tak do přírody. Široká nabídka totiž osloví každého, dokonce i ty nejnáročnější.

Jak už bylo řečeno, nejlepší bude, když si objednáte armádní potřeby z internetu, který v tomto případě nabízí opravdu všechno. Doma navíc můžete mít zboží třeba do druhého dne a tak se vám tak, jako tak dostane toho pravého komfortu.

Vybírat si můžete z oblečení, zbraní, potřeb k sebeobraně, vybavení, jako jsou nože, nebo helmy do terénu, dokonce i navigace, nebo armádní hodinky vám mohou usnadnit cestu do přírody.

Využít můžete různých slev, nebo výprodejových akcí, které na vás čekají i v e-shopech.

Vložil Prodej armádní techniky | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Armádní hodiny rozhodně nejsou ani nikdy nebyly nijak levnou záležitostí.

Každý model armádních hodinek je něčím zajímavý, ale i výjimečný. Každý z nich totiž přináší na trh něco jiného, něco nového a ocenitelného.

Ani tak zvané armádní hodinky na přání nejsou špatným řešením pro někoho, kdo je při výběru poměrně náročný.

Hodinky na přání

Hodinky na přání jsou hodinky, které si zákazník může přesně sestavit tak, jak by chtěl, aby vypadají, jaké by chtěl mít funkce, nebo jaký řemínek by byl vůbec nejlepší. Do posledního kolečka si tak můžete sami navrhnout praktické hodinky na míru. Navíc nejsou hodinky, jako hodinky. Vůbec jedny z nejlepších armádních hodinek můžete zakoupit od společnosti Victorinox Swiss Army.

Victorinox Swiss Army

Tato švýcarská společnost, která se už řadu let zaměřuje na výrobu kvalitních armádních hodinek, má své zastoupení i u nás. Vybírat si můžete z neuvěřitelného množství kvalitních hodinek, které mají navíc řadu užitečných funkcí nejen do terénu a na mise. Hodinky Swiss Army rozhodně ocení každý náročný voják muž, ale dokonce i ženy, pro které jsou připraveny stejně kvalitní hodinky jen s jemnějšími rysy. Pokud chcete pro sebe to nejlepší, pak budou Swiss Army tím nejlepším řešením pro vás.

Zajišťují dokonalou funkčnost, výkonnost a spolehlivost za každých podmínek a v každém terénu.

 

Vložil Vojenské oblečení | Štítek , , , | Zanechat komentář

Armádní boty

Armádní boty jsou k dostání téměř všude. Otázkou zůstává, jak takové těžké boty vybrat, aniž byste nakonec své investice litovali. Na místo armádních bot si ale můžete pořídit i různé alternativy, které by vás za normálních okolností asi ani nenapadli. Přitom budou sloužit stejně, jako klasické armádní botky. A jak takové armádní boty vybrat?

Jak vybrat armádní boty

  • kožené armádní boty 
  • nylonové armádní boty 
  • kombinace obou dvou materiálů 

V každém případě se jedná o materiály velmi pevné, které jen velmi těžko propustí vodu, dobře odolávají jakémukoli prostředí. Zároveň jsou poměrně vzdušné a zajišťují tak odvětrávání pro nohy, i když máte boty na sobě třeba celý den. U většiny bot je jejich špička z různých materiálů.

Zpravidla to bývá kov, nebo plast. Plast je poměrně měkký, ale za to nebudete při letištní kontrole tak na očích. Pokud se chcete za každých okolností vyhnout vodě, pak musí být jazyk boty vyroben z jednoho kusu materiálu. Jen tak se můžete vyhnout tomu, že vám po stranách bude vtékat voda do bot. Uvnitř boty je poměrně silná podšívka, která chrání nohu ve zhoršených podmínkách. Podrážka je protiskluzová, dokonale drží na povrchu, na kterém se právě nachází.

Pokud vybíráte armádní boty, pak je nutné, abyste si je ještě před zakoupením vyzkoušeli a zjistily zda je v nich váš kotník dokonale fixovaný.

Vložil Do terénu | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Armádní nože

Nůž je jednou z nezbytných věcí, které mají vojáci neustále za pasem. Nože a vojenské nářadí jsou dobrou pomůckou, kterou zkrátka a dobře, najdete v každém armádním batohu, na každé misi, nebo jen akci v terénu. Člověk nikdy neví, kdy se vojákovi takový nůž může hodit. A nemusí se přitom vždy jednat jen o vojáka.

Armádní nůž není rozhodně nijak levná záležitost. Jejich cena se pohybuje okolo 2 000,- Kč. To ale nepočítáte s dalším vybavením, které je neodmyslitelně potřeba k takovému noži. Například obal, který nůž chrání jednak aby se nezabodnul tam, kam nemá a taky proti tomu, abychom ho otupily.

Pokud chcete opravdu kvalitní nůž, pak musíte počítat i s tím, že do něj musíte investovat. Věřte, že taková investice je výhodná a rozhodně se vám do budoucna vrátí. V nabídce je mnoho produktů, které ocení i ti nejnáročnější.

Armádní nože jsou vhodná jak pro vojáky, tak i pro pořádné zálesáky, nebo cestovatele. Armádní nože si můžete vybírat ze sortimentu několika velikostí, různých čepelí, nebo si vybírat nůž dle jeho využití.

Vložil Armádní zbraně | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Armádní technika je běžně několikrát do roka v prodeji. Na tak zvaných soutěžích si tak můžete koupit prakticky vše, na co vojenského si jen vzpomenete. Mezi armádní techniku lze zařadit téměř vše od zbraní, až po tanky, nebo vojenské automobily.

Tanky i vojenské automobily

Prodej armádní techniky se může zdát na první pohled poměrně snadný, jako kdyby celý proces stál opravdu jen peníze, ale opak je v tomto případě pravdou. V prodeji je zejména technika, která je aktuálně pro armádní účely nepotřebná. Mnohdy nejde ani tak o poškozené věci, jako nepotřebné. Prodej techniky je předem vyhlášen několik týdnů dopředu na internetu.

Prodej probíhá mnohdy formou soutěže, dražby, nebo klasického prodeje na předem určených armádních prostorách. Na své si přijdou nejen milovníci armádních dopravních prostředků, ale dokonce i sběratelé, pro které jsou mnohdy připraveny opravdu luxusní kousky.

Všechna technika je prodávána zcela bez technických průkazů, protože není určena k běžnému užívání. Máte zájem o nějakou armádní techniku? Pak si ji můžete zakoupit, ale pouze v případě, že jste podnikatel, nebo osoba s živnostenským listem. Ještě před tím, než si vůbec něco zakoupíte, musíte zaplatit nevratný poplatek, po jehož uhrazení vám bude dán seznam majetku, který je aktuálně v prodeji.

Záleží jen na vás, o co máte zájem, nebo jakou technikou si chcete udělat radost.

Vložil Vojenský majetek prodej | Štítek , , , | Zanechat komentář

Prodej armádního majetku je vyhlášen státem. Na prodej je tedy určeno vše, co stát uzná za vhodné, že je potřeba prodat. Každý z nás pak má jedinečnou možnost koupit si přesně to, co celý život chtěl.

Od pravého vojenského tanku, až po granáty, nebo samopaly. Armádní majetek je nejdřív nabízen jiným složkám státu, ale pokud ten nemá zájem, pak se pomocí výběrového řízení může o něj přihlásit kdokoli.

Zbraně na prodej

Nejčastěji jsou na prodej nemovitosti, zbraně a armádní technika, u které ale platí při odkoupení určitá pravidla. U zbraní platí pravidlo, že si je klidně můžete odkoupit, ale musíte je i řádně zlikvidovat.  A to hned během několika nadcházejících dní.

U většiny nabízených armádních zbraní musí mít žadatel alespoň zbrojní licenci, u mnohých dokonce i povolení přímo od ministerstva o zahraničním obchodu s vojenským materiálem. A proč zahraničním? Protože zbraň musí být zlikvidována, nebo prodána  zahraničí. V žádném případě není možné po roce 2013 nechat zbraň na území České republiky. V zahraničí musí být zlikvidována.

Soutěže, ve kterých se můžete dražby a prodeje zbraní zúčastnit, probíhají i několikrát do roka. Soutěže jsou zpravidla vyhlášeny na internetu a to s dostatečným předstihem. V soutěžích se obvykle prodávají nemovitosti, zbraně a jiné prostředky, nádobí, výstroje, automobily, nebo již nepoužívaná munice.

 

Vložil Vojenský majetek prodej | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Některé dýmovnice jsou běžně k dostání a to dokonce legálně. Nelze tak vyloučit jejich zakoupení, nutno ale podotknout, že se užívají zejména pro účely armády, některé dokonce pro některý ze sportů, jako je airsoft.

Každá dýmovnice je možná na první pohled stejná, ale její účinky mohou být zcela rozdílné.

Právě proto je vhodné, abyste před každým použitím věnovali zvýšenou pozornost především návodu na užití a velké opatrnosti.

Dýmovnice pro armádu

Jsou ovšem dýmovnice a dýmovnice. Dokonce i značkovací dýmovnice se využívají v armádě a jsou běžně k dostání. Značkovací dýmovnice jsou běžně k dostání, nevydávají prakticky žádný hluk a na obsluhu jsou velmi jednoduché. Poměrně oblíbené jsou dýmovnice v papírovém tubusu, které jsou jednak schválené státem a poměrně jednoduché na manipulaci. Obsluha dýmovnice je velmi jednoduchá. Když potřebujete, tak jednoduše zapálíte pomocí škrtátka, které je mimo jiné přímo na dýmovnici a házíte na místo určení.

Dýmovnice můžete zakoupit poměrně běžně na internetu, v kamenných prodejnách jen výjimečně. Na internetu je navíc několik tisíc možností, kde si dýmovnici objednat. Ovšem vždy dbejte na co nejlepší kvalitu dopravy, nejlépe přepravní společností, nikoli poštou apod.

U každé dýmovnice, ať už se jedná o jakoukoli, je vhodné, abyste dbali správného užití, data, do kdy je možné dýmovnici využít a samozřejmě podmínky pro využívání dýmovnice.

Vložil Armádní zbraně | Štítek , , , | Zanechat komentář

Armádní bunda

Bez bundy, jako takové byste si za normálních okolností ani nedokázali představit, že byste přežily zimu ve zdraví. Armádní bundy mohou být různé, ovšem ty zimní vynikají zvlášť.

V tomto sortimentu si vyberou, jak muži, tak i ženy, bez ohledu na věk, nebo profesní zaměření.

Zimní bundy pro armádu

Vojáci v létě ani tak zahřát nepotřebují, ovšem v zimě je přežití v přírodě poněkud složitější. V zimě je potřeba opravdu kvalitních zimních bund, které by zahřáli i několik hodin v kuse a v těch nejhorších mrazech. Pokud budete v mrazech řádně vybaveni, pak budete i vy nad míru spokojeni.

Bundy je možné vybírat hned podle několika vlastností, vyrobeny jsou z různých materiálů, dokonce i v několika armádních vzorech a designech.

Pokud tedy hledáte funkční a praktické oblečení zároveň, pak je pro vás army oblečení tím pravým řešením. Materiály použité na výrobu jsou naprostou špičkou a to nejen, co se týče životnosti, ale především odolnosti vůči dešti, vlhkosti, jsou určeny do přírody a pro dlouhodobé nošení. V současné době jsou velmi oblíbené i komplety – bunda a kalhoty z jednoho materiálu, které se k sobě dokonale hodí. Poměrně oblíbené je moderní oblečení, které se používalo už v době Vietnamské války. Dnes se jedná o oblečení, které je využíváno vůbec nejvíc ze všeho a to nejen, co se týče bundy, ale i kalhot, nebo jiných kusů oblečení.

Vložil Vojenské oblečení | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Armádní batohy

Armádní batohy jsou jednoznačně jedny z nejkvalitnějších, jaké na trhu vůbec jsou. Jde o to, že batoh musí splňovat veškeré požadavky na kvalitu, musí být naprosto spolehlivé a odolné. Armádních batohů je víc, než dost. Stačí si jen vybrat a správně zhodnotit, jaký se bude nejvíce hodit právě vám.

Vybrat takový vojenský batoh není nijak jednoduché, vybírat bychom měli především z těch s vysokou kvalitou a dlouhou životností. Armádní batohy jsou vhodné do každého počasí, rozhodně vás svými vlastnostmi nezklamou, naprostá spokojenost je na místě a ještě k tomu se vám do nich vejde všechno, co potřebujete k přežití v přírodě, nebo zhoršených podmínkách. Armádní batohy jsou k dispozici hned v několika různých objemech, mají odlišné barvy a dokonce i materiály.

Jedno je ale jisté – kvalita použitých materiálů zůstává zachována. Armádní batohy jsou vyrobeny pro armádu, takže pro nelehké podmínky, které v terénu jsou vždy a všude.

Armádní batohy jsou nezbytnou součástí výstroje, v tomto případě ovšem neplatí pořekadlo, že čím větší, tím lepší. Někdy je totiž zapotřebí batoh menší, ovšem pokud vyrážíte do přírody i na několik dní, pak se vám rozhodně větší rozměry budou hodit.

Snadno si tak zabalíte spacák, celtu, nebo karimatku a věci nezbytné pro přežití.

  • malé a velké batohy
  • batohy přes jedno rameno 
  • středně velké batohy 
  • lodní pytle 
  • army nosítka a děti
Vložil Do terénu | Štítek , , , , | Zanechat komentář

Vojenské celty

Vojenská celta je velmi univerzální, maskovací a lze s ní dělat opravdu velké věci. V dnešní době navíc celty používá opravdu kde kdo. Vojenskou celtu využijete hlavně v přírodě, jako maskovací plachtu, nebo třeba jako ochranu před deštěm.

Celty pro armádu

Použití celty je různé, použít ji můžete dokonce i na postavení stanu. I přes to, že je to proces o mnoho složitější, než je postavení stanu klasického v nouzi se dá udělat všechno a všude.

Ještě předtím, než s celtou vyrazíte do přírody, musíte provést impregnaci, která chrání nové materiály před prosáknutím vody, před vlhkostí, nebo naopak silným sluníčkem. V přírodě pak celtu rozhodně využijete a na žádné cestě pro vás bude k nezaplacení. Vojenské celty jsou navíc přesně ty, které používá česká armáda, takže každý prodejce může zaručit naprostou kvalitu a dokonalé vlastnosti celty.

Celta, jako taková je obecně určena především ke stavbě jednoduchého přístřešku, pod kterým je možné přenocovat i za těch nejhorších podmínek.

Je velmi rychle postavená, primárně chrání hlavně před deštěm. Celty můžete spojit k sobě a tak zhotovit jeden obrovský přístřešek. Celty mají po stranách několik otvorů k přichycení, uvázání, nejlépe se v tomto případě hodí silná šňůrka, nebo gumicuky. Do celty je možné se i zabalit, pokud se vám právě nechce stavět a chcete být chráněni. Nezahřeje, ale ochrání před deštěm.

Vložil K maskování | Štítek , , , , | Zanechat komentář